Днес водачът в класирането на  Формула 1, Себастиан Фетел успя да си извоюва трети пореден полпозишън. Германецът не остави шанс на Луис Хамилтън и ще стартира от първа позиция на Гран При на Азербайджан.

От началото на шампионата във Формула 1 са изминали едва четири кръга, а пилотът на Ferrari успя да си спечели трети полпозишън. Себастиан Фетел бе безкомпромисен и остави зад себе си съотборниците в Mercedes – Луис Хамилтън и Валери Ботас, като бе по-бърз съответно с 0.179 секунди и 0.339 секунди.

Грешка на Кими Райконен лиши Ferrari от второ присъствие в челната тройка. Пилотите на Redbull се възползваха и заеха четвърта и пета позиция. В битката между двамата съотборници, Рикардо надделя над Верстапен и ще има по-голям шанс да атакува челните позиции утре. Верстапен пък ще кара стартира точно пред Кими, който със сигурност ще го държи в напрежение.

Ето го и цялото класиране от днешното състезание.