Невероятна година: 24 титли за клиенти на Audi Sport

Audi Sport

Никога досега Audi Sport не са били толкова успешни с клиентите си по целия свят, колкото през 2017 г.

Титлите и победите на първото и второто поколение Audi R8 LMS и за първи път новото Audi RS 3 LMS правят Audi Sport една от водещите марки в международните състезания. С всички модели на спортни състезателни машини, отборите са участвали в  527 състезания от януари до декември и постигат 428 подиума, включително и 157 победи.

„Поздравяваме нашите клиенти екипи и всички участници в кампаниите за този изключителен сезон през 2017 година“, каза Крис Райнке, директор на Audi Sport. „Те спечелиха победи и титли в Азия, Австралия, Северна Америка и Европа. Конкуренцията в GT3 шампионата и TCR категорията е ожесточена в момента, което прави тези успехи още по-ценни и забележителни“. Изключителните победи включват титлите при пилотите с Audi R8 LMS в Австралия, европейските Blancpain GT Series Sprint Cup серии,  Китай, Германия, Intercontinental GT Challenge, Нова Зеландия и Саудитска Арабия. Две титли в състезанията по планинско изкачване допълват GT3 класа. За първи път двама пилоти спечелиха титли с новото Audi RS 3 LMS в Русия и Америка. В допълнение, клиентите на Audi спечелиха още десет титли – от отборни до титли при производителите и новобранците.

Шампиони и по издържливост

Впечатляващо е също така постигнатото от Audi Sport в индивидуалните състезания за издръжливост. При тях, разбира се, се изискват специални изисквания от екипажите и автомобилите. Три отбора, подкрепени от Audi Sport, за първи път спечелиха три големи състезания за издръжливост: Audi Sport Team Land спечели Nurburgring 24 часа, Audi Sport Team Saintéloc спечели емблематичното състезание 24 часа на  Spa и Audi Sport Team Magnus доминираха в 8-те часа на Калифорния. Team Car Collection Motorsport бяха на най-високото стъпало след 12 часа на Imola, а Flying Lizard Motorsports триумфираха след 25 часа на Thunderhill. За Audi това са четвъртите общи победи на Nürburgring, на Spa и на Thunderhill. Освен това, в състезанието Petit Le Mans в САЩ, Montaplast на Land-Motorsport постигна победа в класа си.

Освен успехите на Audi R8 LMS, Audi RS 3 LMS също демонстрира качествата в състезанията за издръжливост: Team Cadspeed Racing с Atech спечели класа си в 24 часа на Dubai, а Bonk Motorsport бяха непобедими в 12-те часа на Mugello. И най-накрая, двата шампионата на Audi също заслужават отбелязване: Alessio Picariello е шампион в Audi R8 LMS Cup шампионата в Азия, а Филип Елис – в Audi Sport TT Cup шампионата в Германия.

Новото Audi R8 LMS GT4 отпразнува своята премиера тази година. То ще бъде достъпно за клиентите за сезон 2018.